Hej Hej då Vecka 31.

Hej Hej.

Veckans bästa? Timmarna i växthuset måste jag säga och återigen tjata om mitt växthus.

3c

Veckans godaste? Alla dagar i veckan Willes cheesecake som han fick på son födelsedag. Han och jag bara kan dö för cheesecake på mitt sätt.

3b

Veckans sämsta? Att jag hade sämst energi och lust till bloggen några mkt för att mitt mående dippade lite.

img_2667

Veckans mysigaste? Badet när det var som allra hetast.Sandviksbadet har även i år bjudit på flera mysiga stunder.

img_2637-1

Veckans finaste? Tildas sommarklänning där den hängde och vajade i vinden.

29a

Veckans skönaste? Sovmorgon de dagar som jag bjöd mig på dem.

Veckans fredagsfika? En tårtbit som blev över från Marcels födelsedagstårta.

img_2690

Veckans överraskning? Willes kompisgäng som överraskade honom några dagar innan hans födelsedag.

1hh

Veckans roligaste? Att killarna blev så glada och nöjda över sina presenter och dagar.

Veckans fredagspresent? Jag gav mig själv god choklad med nötter i som jag bara älskar.

img_2694-1

Veckans fredagsfokus? I hängmattan med lurar i öronen och en bok från Storytel i lurarna.

img_2693

Veckans till mig? Ny duschtvål som jag blev helt såld på. Den doftar så ljuvligt gott.

30b

Veckans bilder?

3k

3h

7

9 thoughts on “Hej Hej då Vecka 31.

Add yours

  1. Vad jobbigt att du haft en period med mindre bra mående. Men du verkar ändå hittat gobitar från veckan. Citatet var ju bara så bra. Det tar jag också till mig av. Kram på dig!

  2. Vad skönt det är att läsa om din fina vecka. Jag kan tänka mig att Wille blev glad för den goda cheescaketårtan och att kompisarna kom och överraskade. Fortsätt med ditt tjat om ditt fina lilla glashus, jag älskar det.

  3. Herregud vilken fin skapelse den där röda klänningen var! Och du, du får gärna fortsätta tjata om det där växthuset. Jag blir så avundsjuk!

  4. Så tråkigt att ditt mående har dippat, men annars ser det ut att ha varit en bra vecka😊 Det är härligt att se att du liksom jag äter goda saker då och då. Cheesecake låter underbart gott!!😃

Kommentera

Up ↑

%d bloggare gillar detta: