Igår var en skit dag med många svåra och knasiga beslut och val. Kanske förklarar jag senare men inte nu…
Idag stod Date bland fiskarna med Hjärtat!!! på schemat.
Först en snabb lunch i Gallerian.
Fisk-pedikyr
Om du inte hängt med i svängarna så är fiskpedikyr den senaste och bästa pedikyren i Sverige. Få fina fötter med hjälp av hundratals tandlösa “Garra Rufa” fiskar som försiktigt suger och knaprar bort dina döda hudceller samtidigt som de skapar en lätt och avslappnande massage.
Det är väldigt enkelt, det enda du behöver göra är att placera fötterna i det varma vattnet och de små fiskarna kommer direkt och börjar äta bort torr hud och lämnar mjuk fin hud kvar!
——————————————–
Mot Axelsons SPA i Gallerian för att bli uppäten av fiskar….
Fötterna blev super lena men jag som är så kittlig på fötterna led ganska mycket av de envisa rackarna. Råkade jag röra fötterna var de genast tillbaka och bufflade de ännu mera.
Ganska galen grej – nästa gång OM det blir någon nästa gång få bli till våren då det är dags för att visa fötterna igen i fina sandaler.
Hör ni vilket himla skit väder vi har Hela tiden!!! Vad gör man för att bli lite gladare i detta trista väder??
Kommentera